Juozas Erlickas Palangoje / 2012-12-20

Manau, kad gražiausias būdas atšvęsti Kalėdas yra ne sėdėjimas prie televizoriaus, o apsilankymas Juozo Erlicko kūrybiniame vakare. Kaip visada graudžiai juokingas, įdomus, ironiškas didysis Lietuvių poetas ir atlikėjas pristatys savo naują programą “Visi parduoti”.

Manau, kad gražiausias būdas atšvęsti Kalėdas yra ne sėdėjimas prie televizoriaus, o apsilankymas Juozo Erlicko kūrybiniame vakare. Kaip visada graudžiai juokingas, įdomus, ironiškas didysis Lietuvių poetas ir atlikėjas pristatys savo naują programą “Visi parduoti”.

Jam talkins Daumantas Slipkus ir Vytautas Mikeliunas.

Labai daug gal nepasakosiu, tačiau įdėsiu mažutį interviu kurį iš Juozo paėmė 15 min.lt (nuoroda) prieš pusę metų. Tiesa atsakymus „davė“ ne jis pats, o „jo atstovas spaudai“, tačiau kaip ten buvo iš tiesų, niekas nežino:

Kl.: Ką reikia žinoti žmonėms, einantiems į Juozo Erlicko. koncertą? 
Ats.: Žmonės gali nieko nežinoti. Viskas jiems bus paaiškinta.

Kl.: Kaip elgtis koncerto metu? 
Ats.: J. Erlickui didžiausią rūpestį kelia riksmai „Bravo!" ir „Bis!". Tokiu atveju jis stabdo renginį ir tikrina susirinkusiųjų intelekto koeficientą, klausdamas: ar žinote, koks čia miestas? Žmonėms atsakius teisingai (pvz., Plungėje teisingas atsakymas būtų - Plungė), renginys tęsiamas. Atsakius neteisingai, Maestro su ašarom akyse palieka sceną.

Kl.: Ar patys žmonės turi teisę ko nors paklausti? 
Ats.: Be abejo. Juk svarbiausias J. Erlicko apsilankymo tikslas: skleisti jam vienam žinomą informaciją, kurią jis gauna iš kosmoso.

Kl.: Ko žmonės klausia? 
Ats.: Aišku, to, kas labiausiai rūpi. Ar žiūrėjimas pro langą kenkia sveikatai? Ar galima pabėgti nuo savęs? Kas bus po to, kai bus gerai? Ką reiktų daryti, kad nieko nereiktų daryti?

Kl.: Ar koncerto metu skamba dainos? 
Ats.: Kartais - skamba. O būna - žmonės garsą sugeria. Todėl Maestro pageidauja, kad visi ateitų jau atsigėrę.

Kl.: Kokius reikalavimus J. Erlickas. kelia koncerto organizatoriams? 
Ats.: Svarbu, kad scenoje nebūtų privemta, o salėje nebūtų sausakimša. Iš oro uosto Maestro pageidauja būti atvežamas automobiliu „Honda Civic".

Kl.: O jei mieste nėra oro uosto? 
Ats.: Bet laiko iki koncerto dar yra! Paimkit Europos pinigus ir pastatysit.

Kl.: Ką daryti tiems, kurie nepateks į koncertą? 
Ats.: Nieko nebepadarysi. Teks susitaikyti su mintimi, kad gyvenimas praėjo pro šalį. “

Taigi kviečiu nepatingėti ir atvykti į šį koncertą.

Tiesa, dar truputėlis informacijos apie tai, kas gi tas Juozas Erlickas yra (jeigu netyčia nežinotumėte).

Juozas Erlickas turbūt visų pirma yra geras humoristas, rašantis tekstus “juokas pro ašaras” principu. Jo tekstų (dainų, eilėraščių, prozos) temos labai siejasi su sovietinės imperijos griūtimi. Kaip pats jis yra dainavęs vienoje iš savo dainų: “Turbūt likau sovietinis žmogus- iš dešinės gal patriotas, o iš kairės gal idiotas”.  Kasdienybę jis aprašo  ironiškai ir  autoironiškai, per negailestingą juodojo humoro prizmę.

Taigi, svarbiausia informacija:

Koncertas įvyks Palangoje,
Antradienį, Gruodžio 25 dieną,
Vandenio muzikos Klube.
Bilieto kaina 44 Lt. Mačiau, kad galima pirkti Tiketoj, bet galima gal rasti ir pačiame Vandenyje (nors to garantuoti negaliu)..

Na ir kaip visada pridursiu: jeigu po koncerto pajusite nenumaldomą norą pasilikti Palangoje, kviečiame apsistoti mūsų jaukiuose kambariuose, pernakvoti ir gal būt pavakaroti prie arbatos puodelio su Kalėdiniu pyragu.